Jak dobrze sprzedać samochód?

Nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, by nie tracić czasu i niepotrzebnych nerwów.

Oszacuj wartość pojazdu
Wydaje się trywialne, ale często od naszych Klientów słyszymy jak długo borykają się ze sprzedażą pojazdu. Warto pamiętać, że samochód to przedmiot i nawet najwspanialsze wspomnienia z nim związane nie będą miały wartości dla nowego nabywcy. Dlatego też, emocje przy sprzedaży pojazdu nie są najlepszym doradcą.

Cena sprzedaży samochodu wynika z przesłanek rynkowych. Gdy sprzedajesz pojazd warto zwrócić uwagę jakie są ceny rynkowe dla danego rocznika, silnika i wersji wyposażenia. W skrajnych przypadkach różnice między poszczególnymi wersjami mogą być powalające. Zachowaj ostrożność przy wycenie i by nie dać się ponieść optymizmowi. Jeżeli porównujesz swój samochód z najdroższymi w ogłoszeniach, upewnij się czy są rzeczywiście ku temu realne powody.

Przestrzelona wycena to jeden z głównych czynników wpływających na długotrwałą sprzedaż samochodu. A w myśl powiedzenia lich nie śpi i im dłużej zwlekasz, tym większe szanse na dodatkową wgniotkę lub niespodziewana naprawę. Rosną koszty, spada zysk. Co gorsze z każdym miesiącem spada również wartość pojazdu. A jak dodamy do tego sezonowe wahania sprzedaży w branży samochodowej, to tym większe ryzyko frustracji przeciągającą się kwestią sprzedaży samochodu.

Przygotuj samochód do sprzedaży
Mówi się, że oczami kupujemy i jest w tym dużo prawy. Zadbaj choćby w podstawowym zakresie o wygląd swojego auta. Czysty, wysprzątany samochód, jego wnętrze i bagażnik robią zdecydowanie lepsze wrażenie. Często warto również dokonać podstawowych napraw, które może i nie będą kosztowne dla przyszłego nabywcy, ale kłopotliwe, a trzeba pamiętać, że nie tylko ty sprzedajesz auto. Najprostsze naprawy jak wymiany żarówek, uzupełnienie płynów, to podstawa, którą możesz załatwić dosłownie w kilka minut

Niezbędna dokumentacja

Przygotowanie transakcji kupna-sprzedaży samochodu nie przysparza szczególnych problemów. Warto jednak wskazać jakie dokumenty należy przygotować:

Dokumenty tożsamości właścicieli pojazdu
Kartę pojazdu
Dowód rejestracyjny samochodu
Ważną polisę OC

Przygotuj również jeśli posiadasz
Etui z instrukcją obsługi
Książkę serwisową pojazdu
Faktury/rachunki za wykonane naprawy
Dokumenty otrzymane od dealera/poprzedniego właściciela

Dokumenty z pierwszej grupy, to niezbędne minimum. Bez nich nie możesz zawrzeć skutecznej transakcji. Dokumenty drugiej grupy to w pewien sposób dobra wola, ale prawda jest taka, że starasz się przecież zachęcić potencjalnego nabywcę do finalizacji transakcji.
 

Mila Skup samochodów Łódź

Skontaktuj się z nami